فهرست بستن

SBP اقداماتی را برای کاهش تأثیر Covid-19 انجام می دهد: رضا باقر – تجارت

SBP اقداماتی را برای کاهش تأثیر Covid-19 انجام می دهد: رضا باقر - تجارت

لاهور: رئیس دولت ایالتی پاکستان دکتر رضا باقر امروز به دعوت اتاق از اتاق بازرگانی و صنایع لاهور (LCCI) بازدید کرد.

فرماندار SBP جلسه ای را با مسئولان و اعضای اتاق اداره كرد كه در آن وی در مورد ابتكارها و تلاشهای SBP برای تقویت رشد اقتصادی در كشور و تأمین نقدینگی و سایر حمایتها در طی COVID به طور كامل صحبت كرد. سیما کمیل معاون فرماندار و دیگر مقامات ارشد SBP این فرماندار را همراهی می کردند.

آدرس فرماندار بسیاری از مضامین را مرور کرد. از همان ابتدا او از رئیس جمهور LCCI آقای طارق Misbah برای دعوت از وی برای بازدید از LCCI تشکر کرد. وی سپس در مورد چالش های COVID – 19 و نیاز به واکنش سریع خصوصاً برای محافظت از اقشار آسیب پذیر جامعه صحبت کرد. وی گفت كه SBP برای كاهش تأثیر COVID – 19 در رشد اقتصادی ، چند گام برداشت. وی گفت: از زمان شروع فشار اقتصادی مربوط به همه گیری ، SBP نرخ سیاست را از 25/13 به 7 درصد کاهش داد.

دکتر باقر افزود که SBP مجاز به تمدید یک ساله در پرداخت اصلی همراه با برنامه ریزی مجدد / تغییر ساختار وام ها بدون تأثیر بر تاریخ اعتبار وام گیرندگان شد. وی همچنین اشاره کرد که SBP اطلاعات مربوط به اقدامات خود را در وب سایت خود قرار داده است.

در ادامه سخنان خود ، رئیس SBP اقدامات متعددی را که توسط بانک مرکزی برای کاهش اثر COVID-19 انجام شد ، شرح داد. این موارد شامل طرح Rozgar برای جلوگیری از اخراج کارگران ، تأسیسات بازپرداخت موقت (TERF) برای ایجاد نوسازی / گسترش مشاغل موجود ، تسهیلات Refinance برای مبارزه با COVID – 19 (RFCC) برای افزایش ظرفیت بیمارستان ها و مراکز درمانی ، آرامش وی ادعا کرد که برای صادرکنندگان تحت طرح های مالی صادرات (EFS) و تسهیلات تأمین مالی بلند مدت (LTFF) از عمده اقدامات انجام شده توسط SBP برای ایجاد محرک های لازم برای مشاغل است.

با توجه به سهولت انجام تجارت (EODB) ، دکتر باقر باقر ، SBP اقدامات پیشگیرانه ای مانند تشویق بانک ها برای تسهیل وام گیرندگان با ارائه محصولات متناسب با نیازها و خواسته های آنها انجام داده است. وی اطمینان داشت که سیستم بانکی پایدار پاکستان کاملاً مجهز است تا ظرفیت های بکر بازار محلی را بررسی کند.

استاندار گفت در مورد استفاده از فناوری در کاهش هزینه های تجارت ، گفت که تسهیلات شبانه روزی در اختیار واردکنندگان / صادرکنندگان قرار گرفته است تا از طریق بانکداری اینترنتی و خودپردازها برای ترخیص کالا ، عوارض گمرکی ، مالیات و سایر حقوق را به صورت الکترونیکی پرداخت کنند. محموله ها از طریق سیستم WeBOC ، علاوه بر روش های معمول چک و پول نقد. دکتر باقر به جلسه / جلسه درباره حساب دیجیتال روشن (RDA) که ابتکار SBP برای پاکستانی های غیر مقیم برای ادغام آنها با سیستم مالی پاکستان است ، اطلاع داد.

فرماندار ادامه داد تا در مورد بخش مسکن و ساخت و ساز صحبت کند که به گفته وی بخش اولویتی برای دولت پاکستان به دلیل تأثیر آن در توسعه اقتصادی و ایجاد اشتغال است. سیما کمیل ، معاون فرماندار ، اشتراک داشت که در راستای چشم انداز خود برای تهیه مسکن ارزان قیمت به توده های مردم ، دولت پاکستان یک تسهیلات یارانه ای برای ساخت و خرید خانه های جدید در نظر خواهد گرفت.

این تسهیلات به همه افرادی که برای اولین بار در حال ساخت یا خرید خانه جدید هستند اجازه می دهد تا از بودجه بانک با نرخ مارک گذاری یارانه ای و مقرون به صرفه استفاده کنند. وی گفت که SBP اقدامات مختلفی از جمله صدور مقررات احتیاطی جداگانه برای تأمین مالی مسکن ، ایجاد ظرفیت ذینفعان و تسهیل در ایجاد شرکت بازپرداخت وام مسکن پاکستان (PMRC) را انجام داده است.

از جمله اقدامات دیگر ، SBP اداره روابط خارجی یک کمیته راهبری در امور مسکن و ساخت و ساز را به ریاست فرماندار SBP برای حمایت از تلاشهای دولت در جهت ارتقا sector بخش مسکن و ساخت ایجاد کرده است و اهداف اجباری را به بانکها برای تمدید وام های رهنی و تأمین مالی برای توسعه دهندگان و سازندگان اختصاص داده است. .

سیما کمیل معاون فرماندار همچنین در مورد اقدامات انجام شده توسط SBP برای تسهیل دسترسی به سرمایه های متوسط ​​و متوسط ​​صحبت کرد. وی گفت كه SBP در حال فراهم كردن نقدینگی به SME ها از طریق بانك های تجاری (اعم از مرسوم و اسلامی) با نرخ های بین 3 تا 6 درصد است. وی ابراز خوشبینی کرد که تأسیس شرکت تضمین اعتبار پاکستان محدود و عملیاتی شدن رجیستری معاملات امن (STR) احتمالاً در پرداختن به برخی از چالش های اصلی در مواجهه با SME های دارای ضمانت وثیقه کمک خواهد کرد.

شرکت کنندگان در این نشست همچنین در مورد اقدامات مختلفی که بانک دولتی در جبهه ارز برای تسهیل جامعه تجارت انجام داده است مطلع شدند. این اقدامات شامل اجازه پیش پرداخت تا 100٪ ارزش واردات است. واردات براساس حساب باز در مقابل اعتبار اسنادی برای واردات کارخانه ، ماشین آلات ، قطعات یدکی و مواد اولیه و غیره از طرف تولیدات ؛ ارسال سند حمل و نقل توسط صادر کننده مستقیماً به خریداران خود در خارج از کشور ، با رعایت پارامترهای خاص ، به جای ارسال از طریق کانال بانکی.

فرماندار ، دکتر باقر ، در ادامه گفت که به منظور ایجاد نهادهای محلی برای دستیابی به خدمات مختلف از خارج از کشور از جمله بازاریابی ، خدمات مشاوره ای و غیره برای ارتقا business تجارت خود به ویژه صادرات. وی افزود که بانک دولتی به بانکها اجازه داده است تا 200000 دلار / سالانه به شرکتهای ارائه دهنده خدمات دیجیتال واریز کنند ، علاوه بر مکانیزمی که به موجب آن اشخاص می توانند یک بار با SBP قرارداد ثبت کنند و پس از آن پرداخت ها می توانند مستقیماً توسط بانک ها به صورت دوره ای

بعلاوه ، وی اطلاع داد كه بانك دولت اخیراً دیجیتالی كردن سیستم تأیید نظارتی را ارائه داده است ، كه سهولت و قابلیت تصویب موارد مربوط به FX را برای ذینفعان فراهم می آورد. دکتر باقر در سخنان پایانی خود ضمن تشکر از LCCI ، آنها را از همکاری کامل خود اطمینان داده و از موضوعاتی که جامعه تجار با آن روبرو است پشتیبانی می کند. NNI

.

هر کدام متفاوت هستند و همگی توسط ما ارایه شده اند که برای مصارف مختلف هستند
جزو سرویس های ما می باشد . لطفا جهت اطلاعات بیشتر کلیک کنید
جزو سرویس های ما می باشد . لطفا جهت اطلاعات بیشتر کلیک کنید
جزو سرویس های ما می باشد . لطفا جهت اطلاعات بیشتر کلیک کنید
جزو سرویس های ما می باشد . لطفا جهت اطلاعات بیشتر کلیک کنید
وی پی ان ایران موجود می باشد با بهترین قیمت
وی پی ان با آی پی ثابت موجود می باشد با بهترین قیمت
وی پی ان کاهش پینگ موجود می باشد که برای کاهش پینگ مورد استفاده قرار می گیرد
اینترانت به اینترنت برای کسانی است که اینترانت دارند و می خواهند به صورت رایگان آن را تبدیل به اینترنت کنند